Sekcją Finansową UB na Dolnym Sląsku kierował w latach 1949-54 we Wrocławiu Stanisław Ligoń, prawdziwe nazwisko Lemberger
Kategorie: Wszystkie | ALBUM | POST | Radio Katowice | SOWA
RSS
piątek, 14 grudnia 2007
Stan David Ligoń: Kosowo w pobliżu Gdańska. Kooperationsraum (Kosovo-Abspaltung und Neugliederung Südosteuropas)
Download this episode (5 min)
W piątek 14 grudnia 2007 roku , dzień po podpisaniu Traktatu Lizbońskiego, szefowie państw i rządów, które podpisały ten traktat reformujący działanie Unii Europejskiej, debatują nad ustaleniem dokładnego terminu secesji Kosowa od Serbii.
 
Nie zajmują się swoimi trudnymi sprawami wewnętrznymi funkcjonowania Unii Europejskiej,  jak np. krzywdzące dla Polski ustalalenie przez Brukselę kwot połowowych na Bałtyku,  czy zakładanie na dnie tegoż morza monstrualnej bomby ekologicznej, jaką stanowi niewątpliwie w pośpiechu projektowany rurociąg rosyjski, w uznaniu zasług dla Schrödera.
 
Szefowie rządów unijnych nie zastanawiają się nad klęską wszystkich dotychczas podejmowanych prób wspólnej polityki unijnej, bo czyż politykom unijnym zawdzięcza np. Polska zapowiedź otwarcia rynku rosyjskiego  dla miąsa z przemysłowych chlewni działających w Polsce  na bazie kapitału międzynarodowego i na licencji amerykańskiej?
 
Szefowie rządów i państw unijnych pragną wykazać się błyskotliwym sukcesem, jak niemiecka artyleria NATO wykazała się na Bałkanach pociskami radioaktywnymi.
 
Dokonywanie rozbiorów obcych państw nie zostało zapisane do Traktau Lizbońskiego, żaden punkt prawa międzynarodowego nie daje premierowi Tuskowi takich uprawnień.
 
Należy o tym jasno i wyraźnie powiedzieć, bo Donald Tusk wyraźnie zapowiedział,  że Wojsko Polskie wyjprowadzi z Iraku, do którego z naruszeniem prawa międzynarodowego wprowadziła je komunistyczna Banda Czworga na usługach zbrodniczej poltyki Busha :
 
Włodzimierz Cimoszewicz,
Aleksander Kwaśniewski,
Leszek Miller,
Jerzy Szmajdziński
 
 
mogą być wymienione cztery osoby postawione przed Trybunałem w Den Haag po 01.07.2009 r.  w stan oskarżenia za udział w zbrodni agresji na Irak, jeżeli nie zostaną do tego czasu osądzone i skazane za tę zbrodnię w Polsce.
 
Inflacja z biedą galopują na Polskę nie z Południa i nie ze Wschodu, lecz ze Stanów Zjednoczonych i z bogatych państw Unii Europejskiej.
O cenach i zarobkach w Polsce nie decyduje już premier, ani żadna partia, 
z którą mógłby  w imieniu stoczniowców pogadać podstawiony przez ubecję ekspert, czy doradca.
 
Ustalanie terminu likwidacja obcą, unijną siłą suwerenności małej Serbii może podniecać nieudaczników europejskich,  jak widok Belgradu bombardowanego przez rakiety wojsk NATO.
 
Krytyczne wobec poczynań rządu Angeli Merkel głosy w Niemczech wskazują przy tym, że
 
...zakładanie multietnicznych euroregionów, pozostających pod kontrolą Berlina i Brukseli, na terenie państw powstałych po rozbiciu Federacyjnej Republiki Jugosławii, służy jedynie geszeftom.
 
Polacy nie są zainteresowani rozbiorem Serbii, ani żadnego  innego suwerennego państwa. 
Nie chcemy też, żeby Berlin załatwiał swoje geszefty a Bruksela  realizowała swoje cele  wobec Polskiego Sląska i Polskiego Pomorza tak, jak dziś robi to wobec Morza Bałtyckiego  i w pobliżu Gdańska.
Stan David Ligoń
http://sowa.mypodcast.com/200712_archive.html
BELGRAD/PRISTINA/BERLIN ( German-Foreign-Policy) - Einen Tag nach der
Unterzeichnung des EU-Vertrags verhandeln die Staats- und
Regierungschefs der Europäischen Union am heutigen Freitag über die
genaue Terminierung der Abspaltung des Kosovo von Serbien. Wie es in
Brüssel heißt, soll die Entscheidung womöglich erst im März bekannt
gegeben werden, um den Belgrader Parteigängern der kerneuropäischen
Machtzentren nicht jede Chance bei den serbischen Präsidentenwahlen im
kommenden Januar zu nehmen. Weitere Verhandlungen mit dem Ziel, den
Konflikt friedlich und in Übereinstimmung mit internationalem Recht zu
lösen, lehnt die EU ab. Mit der Sezession des Kosovo kommt eine
Entwicklung zum Abschluss, die die Bundesrepublik bereits seit
Jahrzehnten fördert: Die Zerschlagung möglicher staatlicher
Widerstandszentren in Ost- und Südosteuropa und deren Angliederung an
eine deutsch dominierte EU. Dabei nimmt Berlin ebenso wenig Rücksicht
auf das Völkerrecht, wie demokratische Prinzipien bei der Umformung
der EU zu einem schlagkräftigen Instrument deutscher Außenpolitik
beachtet werden; der gestern unterzeichnete EU-Vertrag ist de facto
mit dem per Referendum zurückgewiesenen EU-Verfassungsentwurf
identisch. Die Neugliederung Südosteuropas schreitet unterdessen voran
- mit der Gründung "multiethnischer Euroregionen" in den Ländern des
ehemaligen Jugoslawien, die unter Kontrolle Berlins und Brüssels die
zerschlagenen Kleinstaaten zu einem loyalen, wirtschaftlich nutzbaren
Terrain verbinden sollen.

mehr
http://www.german-foreign-policy.com/de/fulltext/57102
08:18, kultur , SOWA
Link
środa, 12 grudnia 2007
Stan David Ligoń do Jarosława Brody, poety i działacza SKS-u we Wrocławiu.
Download this episode (6 min)
Szanowny Panie Dyrektorze,
w kręgach pisarzy pochodzących z Europy Środkowej, którzy podejmują w swoich dziełach tematy najistotniejsze dla współczesności, zmuszają do refleksji, pogłębiają wiedzę o świecie innych kultur z niesmakiem przyjmowane są  powtarzające się informacje o wykorzystywaniu przez sprawujących w Polsce władzę śmierci Stanisława Pyjasa do ich bieżących manipulacji nie wynikających z potrzeb politycznych.
Z niepokojem przyjęto ostatnio informację o wyznaczeniu osoby Andrzeja Stelmachowskiego, prezesa stowarzyszenia "Wspólnota Polska" a  zarazem doradcy Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, do odznaczenia we Wrocławiu kilkudziesięciu osób, działaczy Studenckiego Komitetu Solidarności założonego we Wrocławiu 13 grudnia 1977 roku przy wydatnej pomocy Bronisława Wildsteina, którzy jak to wspomina w internecie Pański Kolega Aleksander Gleichgewicht, byli niczym innym jak:  "...karną armią KOR-u. Przykład: dzwonił Kuroń, nasz guru, z rozkazem malowania napisów „KSS KOR, ROPCiO”.  Tak jest! Zrobi się!  Spray w ruch. 20 osób w miasto, setki napisów, parunastu przymknęli, parę kolegiów później(...).
Nie chodzi o to, że KOR-owcy Kuronia i Michnika dogadali się z żydokomuną Jaruzelskiego, Urbana i Kiszczaka w podwarszawskiej Magdalence, a następnie odegrali fałszywy spektakl  porozumienia okrągłego stołu, które dokonane zostało bez udziału legitymowanych przedstawicieli Narodu Polskiego. Nie chodzi o to, że w Polsce dokonano niespotykanej w dziejach świata, grabieżczej prywatyzacji pod okiem KOR-owców, którzy podzielili się najbardziej popłatnymi miejscami pracy w naszej Ojczyźnie i obdzielili nawzajem Orderami Orła Białego.
Rzecz w tym, że Stelmachowski musi odejść,  a po Nowym Roku znowu będą przyznawać Ordery Orła Białego, bo nie mają nowych rodzajów orderów i nie mają nowych pomysłów na funkcjonowanie publiczne, a mogą Wam przysłać do Wrocławia Kiszczaka z tymi orderami i z przesłaniem prezydenta Kaczyńskiego, który jak wiadomo Jaruzelskiemu przyznał Krzyż Syberyjski. 
Od Polnisches Ku...
Sztandarowym poematem pokolenia studentów kontestujących w latach siedemdziesiątych żydokomunistyczne rządy w PRL-u był wiersz "Pomidor" Stefana Kosiewskiego, który tak samo jak Donald Tusk był w Krakowie na pamiętnych Juwenaliach 1977 roku, a po powrocie do Sosnowca na Uniwersytet Sląski zaczął pisać protesty i zbierać podpisy, za co wyrzucona go ze studiów w grudniu 1977, a w marcu 1978 roku ukarano wyrokiem sądowym za pobicie oficera Służby Bezpieczeństwa oraz asystującej oficerowi studentki.  W stanie wojennym poeta i dziennikarz Solidarności Stefan Kosiewski otrzymał paszport upoważniający do jednokrotnego przekroczenia granicy PRL, przebywa w Niemczech na emigracji politycznej.  Od 25 lat gromadzi tam ciekawą dokumentację dotyczącą m.in. antypolskiej działalności "Wspólnoty Polskiej" Andrzeja Stelmachowskiego, która przyczynia się do braku Polskiej Polityki Wschodniej rządu RP, co wyraża się np. finansowaniem z Polski wybranych osób uznanych w Warszawie za Polaków na Białorusi  (takich jak Pisalnik i Angelika Borysewicz), przy jednoczesnej odmowie udzielenia poparcia dla działającego zgodnie z prawem Związku Polaków na Białorusi,  tudzież odmowami udzielenia pomocy finansowej przez "Wspólnotę" Stelmachowskiego dla takich inicjatyw lokalnych w Polsce, jak zaproszenie na wakacje do Ojczyzny Polskich Dzieci z okolicy Czarnobyla. 
inż Maria Jarczewska, wójt Gminy Piecki video
inż Maria Jarczewska, wójt Gminy Piecki
by magazyn europejski sowa
 
Chciałbym zapytać Pana Dyrektora,  czy Urząd Miasta Wrocław mógłby pomóc w przyjeździe na wakacje do Polski latem 2008 roku kolejnej grupie Polskich Dzieci z Białorusi?
Bo jeżeli my Polacy nie zajmiemy się tą sprawą, to czy nie będzie z Białorusią tak jak z Rosją i z rurociągiem omijającym żywotne interesy Polski?  Dzieci widzą, że Polska pozbawiona jest Polityki Wschodniej, by kto inny mógł na tym korzystać.
Proszę o przekazanie niniejszego zapytania drogą służbową zgodnie z kompetencjami.
 
Z wyrazami szacunku, pozdrowieniami
 
Z Frankfurtu mówił
 
Stan David Ligoń
http://sowa.mypodcast.com/200712_archive.html 
http://by.blox.pl/html

Wrocławski SKS otrzymał odznaczenia

Wysokie odznaczenia państwowe wręczono we Wrocławiu w imieniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego działaczom Studenckiego Komitetu Solidarności za "działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce".
Odznaczono 42 osoby, w tym cztery pośmiertnie. Uroczystość odbyła się na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie świętowana jest 30. rocznica podpisania deklaracji założycielskiej wrocławskiego SKS-u (13 grudnia 1977).

- Słowa szczególnego uznania pragnę skierować do obecnych tutaj osób, które trzydzieści lat temu, po tragicznej śmierci studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego Stanisława Pyjasa, dały dowód wielkiej odwagi i pokoleniowego braterstwa, otwarcie występując w sprzeciwie wobec komunistycznego reżimu - napisał prezydent w przesłaniu odczytanym przez prezydenckiego doradcę, Andrzeja Stelmachowskiego. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczono dwudziestu działaczy SKS-u m.in. Piotra Bikonta, Jarosława Brodę, Mirosława Jasińskiego. Osiemnastu działaczy Studenckiego Komitetu Solidarności otrzymało Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, wśród nich: Jarosław Guzy, Jerzy Ochman, Jan Sobczyk. Złoty Krzyż Zasługi dostali: Andrzej Radkiewicz, Piotr Siczek, Eugeniusz Temkin i Wiesław Ukleja.

- Najwyższa cena, którą zapłacił za swoje przekonania Stanisław Pyjas, wywołała głęboki wstrząs, przede wszystkim wśród krakowskich studentów. Po pogrzebie swego zamordowanego kolegi w maju 1977 roku, część z nich postanowiła zorganizować się w strukturze w pełni niezależnej od aparatu państwowego i nazwać ją Studenckim Komitetem Solidarności. W ich ślady poszło wkrótce wielu studentów z Gdańska, Szczecina, Poznania, Warszawy i Wrocławia - przypomniał prezydent w przesłaniu.

Wrocławski SKS w deklaracji założycielskiej, którą podpisano 13 grudnia 1977 roku, stawiał sobie za cel złamanie monopolu Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, przeciwdziałanie politycznej instrumentalizacji procesu kształcenia, upominanie się o wolność słowa i nauki, o prawa dla osób represjonowanych. Realizacji tych zadań służyły m.in. druk i kolportaż podziemnych wydawnictw, organizowanie wykładów, spotkań i koncertów, akcje wsparcia dla więźniów politycznych.

- SKS-owcy rzucając hasła samoobrony, pomocy i poparcia dla ofiar represji tworzyli ramy dla oporu społecznego, dla samoorganizującego się społeczeństwa - zauważył prezydent.

http://tinyurl.com/yupoys
04:51, kultur , SOWA
Link
czwartek, 29 listopada 2007
Stan David Ligoń: O ministerialną kontrolę radiowęzła gordyjskiego (czyli: o lisach i kulisach.
Gawęda Polska, bez ładu i składu, typowa dla tych okolic.
  
 
Dlaczego media w Polsce milczą na temat kolejnej prowokacji antypolskiej dokonanej przez media, które są w Północnej Ameryce (FOX TV)?  Dlaczego Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie działa ?  - Czy tym ludziom nie zależy na dobru Polski? Czy dziennikarzom nie zależy,  aby opinia publiczna wiedziała o takich praktykach? Poprawcie mnie ale w mediach problem FOX TV w ogole nie wyszedł na światło dzienne. Przecież w mediach sprawa zabójstwa Polaka na lotnisku w Kanadzie przeszła bez echa! O CO CHODZI!!  Zapytuje Kasia z Lublina, która nie może dodzwonić się do Radia Maryja także i dlatego, że Tadeusz Rydzyk , którego w tym miejscu można określić  różnymi słowami, ale z pewnością nie słowem: ksiądz, czy zakonnik, a już broń Boże słowem:  Ojciec, albowiem Jezus zastrzegał i wielokrotnie powtarzał: >> Nie nazywajcie nikogo Ojcem, bo Ojca macie jednego w Niebie!<<.
 
Tadeusz Rydzyk nie wyjaśnił słuchaczom w nocy z 28 na 29 listopada, że już dwa dni wcześniej zapoznał się z oświadczeniem  w sprawie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, udostępnionym publicznie 27 listopada przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego  na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa, bo było to jego obowiązkiem strony, jako dyrektora radia, które podjęło z Ministerstwem spór o to, czy Ministerstwo ma prawo skontrolować w Polsce prywatną uczelnię, która chce skorzystać z wielomilionowych dotacji publicznych w euro z przeznaczeniem na kopanie w ziemi odwiertów na terenach należących nie do szkoły, lecz będących w posiadaniu zakonu Redemptorystów?
 
Tadeusz Rydzyk w swojej działalności radiomaryjnej odwołuje się do najczarniejszych instynktów oraz emocji,  a nie do argumentów i  intelektu, dlatego w rozumowych rozważaniach  na temat należy wyważać argumenty i kroić tak, jak krawcowi  staje  (Rydzyk ma brata w Olkuszu, który wykonuje ten tradycyjnie przekazywany z ojca na syna zawód w ubogich, żydowskich rodzinach);  mając zaś przed oczami kilkudziesięciomilionową Kasę Obiecaną zakonnik, który częściej mówi na antenie radiomaryjnej o Mamonie, niż o Zbawieniu i Jezusie, ma najwidoczniej bielmo Fortuny na oczach, jeśli nie widzi konieczności poddania się ew.  kontroli urzędu ministerialnego w sytuacji,  kiedy chce skorzystać z dotacji unijnych, brać pieniądze z Unii za darmo i nie płacić podatku od darowizn.
 
Ba, jeszcze chyba nie zostały oddane pieniądze, które Polacy przed laty zawierzyli w ręce zakonnika z Torunia, co się zarzekał, że nie straci ani grosza i będzie bronił Stoczni Gdańskiejprzed upadkiem, Kolebki Solidarności jak swojej własnej. Niestety, nic nie obronił, nawet powierzonych mu przez Polaków pieniędzy, które jakoś mu się rozeszły, rozpłynęły między palcami przy milczącej współobecności  profesorów: Jaroszyńskiego i Bendera, trzymających się jak Mojżesza rękawów zakonnej sukni Tadeusza Rydzyka w jego udawanych, grubymi nićmi szytych, pozorowanych bojach, a to o szambo,  a to o wiedźmę, a to  jak teraz:  o ministerialną kontrolę radiowęzła gordyjskiego, której nigdy nie było i skutecznej nigdy nie będzie, dopóki kosztem Narodu Polskiego utrzymuje się w Polsce antypolski system szamb połączonych. Chociaż dla picu może kontrola się odbyć, albo być odbębniona, bo w oświadczeniu podpisanym przez rzecznika Ministerstwa, panią Katarzynę Dziedzik czytamy:  Jednym z zadań MNiSW jest nadzór nad działalnością szkół wyższych i taki nadzór pani minister zamierza sprawować także w odniesieniu do uczelni o. Tadeusza  Rydzyka - w takiej samej formie i zakresie, jak to ma miejsce w przypadku wszystkich pozostałych szkół wyższych.
 
Kasiu Droga,
 
myśl biegnie do Kasi z Lublina, z Warszawy,
 
z okna pod dachem w Domu Literatury,
nie można prostacko do Damy,
 
skądże ma jednak bon moty brać nieokrzesany,
przechrzczony jeno, w habit ubrany rab...?
 
 
Tadeusz Rydzyk nie wyjaśnił Polakom w nocy z 28 na 29 listopada, że zapoznał się z oświadczeniem ministerialnym sprzed dwóch dni, lecz w apelach wielokrotnie odtwarzanych tej nocy na antenie radia wpuszczał Polaków do szamba, w którym sam tonie  po uszy, bo własnym głosem buntował przecież tej nocy Polaków, namawiał do antyrządowych rozruchów, zmasowanych protestów, pisania listów sprzecznych z polityką rządu RP, niezrównoważonym, niespokojnym głosem zdradzającym objawy przykrej choroby, dyktował adres pani Minister Prof. Barbary Kudryckiej.
 
Tymczasem inne krajowe media, które są w rękach żydowskich koncernów prasowych ulokowanych w Polsce, nie krytykują żydowskich mediów ulokowanych w Ameryce za antypolskie , nikczemne prostactwo (...to jest w Twojej polskiej krwi, jak kielbasa, jak kolaboracja z nazistami... ".it is in your Polish blood, like kielbasa and collaborating with the Nazis.") z prostego powodu:
 
media w Polsce są nie po to, żeby informować o zdarzeniach oraz multiplikować wyrażane przez obywateli myśli i opinie (zamieszczać np. najmniejsze zapytania w zasadniczych dla obywateli i państwa sprawach), bo  media w systemie żydokomunistycznym mają inne zadanie, niż wolna prasa w tradycyjnych społecznościach demokratycznych, z jaką to prasą mieliśmy np.  do czynienia w Polsce przed wrześniem 1939 roku;  żydokomuna po to globalnie utrzymuje media w swoich łapach, żeby kształtować dla potrzeb handlu Nowego Człowieka, który ma tylko: kupować, wydawać i kupować. Wydawać, kupować i wydawać, a pracować nie musi, chociażby nawet i pracować chciał, gdzieś daleko, za siódmą granicą. 
10:05, kultur , SOWA
Link

Pracy w Polsce już więcej nie będzie, gdyż zdechła kura koniunktury, przestała dziobać na warszawskiej giełdzie, a gospodarka znacznie zwalnia. Do Chin odleciał kapitał spekulacyjny, a sztucznie wysoki kurs złotówki po to tylko utrzymywał  żydokomunista Balcerowicz , żeby pomnożyć tym, którzy sami nic nie produkują,  a przy tym żeby nie opłacało się z Polski nic eksportować. Importuje się za to do Polski i sprzedaje w Polsce wszystko, lecz nie na bazarach, którymi zarządzał ubecki motłoch,  a w sieciach hipermarkietów,  które ponad dwa lata temu wyjęte zostały spod kontroli żydów europejskich przez żydowski handel ze Stanów Zjednoczonych.   Środowa podwyżka stóp RPP nie będzie ostatnia, w 2008 roku stopy wzrosną przynajmniej dwukrotnie, a i tak nie uchroni to Polski przed inflacją, która przyjdzie na Ojczyznę nieuchronnie razem z podwyższonymi cenami z Zachodu, a w listopadzie w Niemczech wyniosła już 3 procent, osiągając poziom sprzed 13 lat. Benzyna w Niemczech jest już po 1 euro i 44 centy za litr, a ropa 133 centy za litr.  Zakładając, że toyota corolla rocznik 1997 spala ok. 7,5 litra benzyny na 100 km, a z Gdanska do  Berlina jest jakieś 500 km, to ile musiałby wydać na przejazd w obie strony, gdyby chciał tylko przyjechać poszukać pracy w polu, po jakieś 4 i pół euro? Bo syndyk masy po Ursusie sprzedał zakłady po zaniżonej cenie, ale sąd gospodarczy przyznał mu rekordowe 3,5 milionow wynagrodzenie za to, że się nazywa Jacek Syska.
 
Dlatego Polacy w kraju nie z mediów w Polsce, ale z internetu 16 listopada 2007 r.  dowiedzieli się, że konsul RP w Kanadzie dopiero po miesiącu dowiedział się o zamordowaniu obywatela polskiego na kanadyjskim lotnisku przez kanadyjską policję, i że wprawiło go to w szok.
 
W rozmowie opublikowanej 16 listopada przez internetowy serwis  sowa  Prezes Polskiego Ośrodka Kultury we Frankfurcie nad Menem  pan Stefan Kosiewski zauważył:
 
-  A czy można nie być w szoku po obejrzeniu tego filmu?  Jeżeli wiemy, że od zabicia polskiego emigranta przez policję kraju osiedlenia minął miesiąc, a nie wiemy czy jakaś prokuratura w kraju wszczęła dochodzenie w tej sprawie?
 
Tekla Stańczyk, która przeprowadziła tę rozmowę nie wzięła za nią grosza, podobnie jak jej rozmówca i wydawca serwisu, bo sowa udostępnia artykuły i fotografie na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Bez utworów zależnych 2.0 Germany. Chodzi mniej więcej o to, że można sobie z udostępnionych w sowie materiałów za darmo wziąć tyle, ile się tylko do schowka schowa, a następnie wkleić wszystko na swoją stronę internetową, do artykułu w gazecie, czy bloga podając przy tym źródło zaczerpnięcia (adres internetowy, link), żeby nie być posądzonym o złodziejstwo i żeby nie być chołotą, jak mawiał premier Kaczyński, która zapełnia bez żenady swoje strony i blogi cudzą własnością intelektualną jak zapełnia biedota brzuchy na cudzych weselach i na przyjęciach urządzanych z kasy publicznej.
 
Przykładem takiego nagannego, złodziejskiego przeniesienia w całości tekstu wspomnianej rozmowy dostarczył wydawca internetowej gazety Kworum składanej w taki właśnie, bezczelny sposób przez redakcję w Warszawie, która wykorzystuje przy tym  nazwiska kilku osób żyjących poza krajem, żeby uchodzić w podtytule za "polsko-polonijną gazetę".
 
Trudno powiedzieć, komu takie szachrajstwa i do jakich to interesów potrzebne w XXI wieku, który nie jest już wiekiem sukcesu agentów ubeckich? Polacy tak nie robią i tego nigdy nie kupią.  Figurujący za przewodniczącego Rady Redakcyjnej Polak z Zaolzia, pan dr Jan Pyszko dosyć już chyba skompromitował ideę udziału Polonii w aktywnym życiu politycznym Ojczyzny, żeby się jeszcze chcieć pokazywać publicznie  w Kraju, który nie leży w Południowej Ameryce, u Kobylańskiego.
 
Natomiast Prokuratura w Gliwicach poinformowała 28 listopada o wszczęciu śledztwa w sprawie zabitego w Kanadzie mieszkańca Gliwic.  Rzecznik prokuratury powiedział, że postępowanie zostało wszczęte z urzędu, na podstawie informacji przekazanych przez polskich dyplomatów Prokuraturze Krajowej, skąd sprawa trafiła do Gliwic, gdzie po wojnie repatriowała się rodzina chłopaka, co tłumaczyło by też wzburzenie kruczoczarnej czupryny bardziej, niż nagłe odstawienie alkoholu przed odlotem.  Bo można być Królem Swiata, ale nie  każdy policjant czy prokurator albo i urzędnik w MSZ-ecie musi zaraz o tym wszystkim wiedzieć, albo się domyślać, kto jest, kto był swój?
 
Gawędząc tak oto, zupełnie bez sensu zaczepiamy niejako niechcący o punkt, w którym Kasia z Lublina miała coś do Ministerstwa, a tam się przecież wręcz proszą o skargi i wnioski, jest na stronie Ministerstwa jak byk, tłustym drukiem:
  
 

INFORMACJA DOTYCZĄCA SKŁADANIA SKARG I WNIOSKÓW W MINISTERSTWIE SPRAW ZAGRANICZNYCH

Przedmiotem SKARG mogą być w szczególności naruszenia interesów skarżących spowodowane zaniedbaniami lub nienależytym wykonywaniem zadań przez polskie placówki za granicą lub ich pracowników, bądź przez komórki organizacyjne MSZ w kraju lub ich pracowników, na przykład - poprzez przewlekłe lub biurokratyczne załatwianie spraw.

Skargi i wnioski należy kierować na adres:

MINISTERSTWO SPRAW ZAGRANICZNYCH
Biuro Dyrektora Generalnego
00-580 Warszawa
Al. J. Ch. Szucha 23
(fax: 22-523 81 39)

lub pocztą elektroniczną na adres:

skargi.wnioski@msz.gov.pl

Na meda w Polsce  skarg nie należy i nie wolno nigdzie składać, bo mogą oskarżyć o spam, a poza tym media są czwarta, najwyższa w zabronionej w Polsce masonerii władza.  A jeśli chodzi o Rydzyka, to jeśli on coś już wyświęca na posła czy premiera,  to czy to nie jest najwyższy stopień wtajemniczenia?  Władza absolucyjna, nie z tej Ziemi.  I nie z nadania naszego Nieba?

Stan David Ligoń

Bazylea, 29 listopada 2007 r.

http://groups.google.de/group/sowa-frankfurt/browse_thread/thread/c28aff77ce281010

10:04, kultur , SOWA
Link
poniedziałek, 01 października 2007
żeby Lech Wałęsa nie był jedyną osobą, w którą jak sroka w ogon zmuszony będzie wpatrywać się Naród Polski

Szanowny Panie, Drogi Kandydacie do stanowiska posła w Sejmie RP,

 kliknij, słuchaj na żywo

Download this episode - ściągnij na komp. (4 min)

większość społeczeństwa, a Narodu Polskiego to już zdecydowana większość nie weźmie udziału w imprezie pod hasłem "wybory demokratyczne w Polsce 2007 roku", zbojkotuje igrzyska wyprawiane za państwowe pieniądze tylko po to, żeby kilku dobrze zorganizowanym grupom, działającym w Polsce na bazie porozumienia przepitego w Magdalence i podpisanego przy tzw.  okrągłym stole, którym to grupom nadano zewnętrzny charakter partii politycznych,  zapłacić za udział w wyborach w formie tzw. zwrotu poniesionych kosztów, w wysokości wielu dziesiątków milionów złotych dla każdej grupy.

Prostytutki biorą pieniądze za usługę, bo taki jest ich zawód. Skurwione partie polityczne w Polsce każą sobie płacić, kiedy żaden uczciwy Polak nie chce rozmawiać z burdelmamą. Po 1989 roku nasza Ojczyzna Polska została podstępnie oszukana przez tych samych i okradziona na ich sposób. Odbywa się dalej ten złodziejski preceder w majestacie tzw. prawa podawanego transformacji z żydokomunistycznego na eurożydowski, przy czym ani jeden komunistyczny złoczyńca nie odpowiedział przed sądem za zbrodniczą prywatyzację, wywłaszczenie  Narodu Polskiego.  

Jarosław Kaczyński nie po to założył partię Prawo i Sprawiedliwość, żeby przy poszanowaniu prawa rozprawić się z ludźmi niegodnymi szacunku Polaków. Jarosław Kaczyński po dwóch latach sprawowania władzy spotyka się na rozmowie przed kamerami z upostaciowieniem żydokomunistycznego zła, żeby lepiej wypaść medialnie przed tymi tzw. wyborami, niż osobnik znany z tego, że stał tam, gdzie stało ZOMO, gdzie piją alkohol i chwieją się nad mogiłami, a z papieża robią sobie jaja nazwywane siwcami.

Jarosław Kaczyński po to założył partię Prawo i Sprawiedliwość, by niemoralna i krzywdząca Naród Polski zmowa agentów Kiszczaka ze złoczyńcami umożliwiała udziałowcom mnożenie zgromadzonych w tak niegodny sposób kapitałów.

Tyle tytułem wstępu, zachęcenia do wypowiedzi, a gdyby to było mało, to w zał. zestaw pytań przygotowanych przez dra hab. inżyniera emerytowanego profesora Politechniki Białostockiej, red. nacz. biuletynu Stowarzyszenia Rodzina Polska, którego prof. Jaroszewicz relegował z grupy katolików uprawnionych po 1989 roku do uwłaszczania się kosztem młodych Polaków spragnionych nauki a łapiących się na lep farbowanego patriotyzmu mocherów, czyli fałszywych blondynek, przechrzczonych z naszego na polskie, jak trockistowski patriotyzm żydokomunisty po ojcu i matce, KOR-owca Dorna.

Gdyby zaś Pan Bóg dał Panu w ostatniej chwili opamiętanie i zechciał Pan przystąpić do Bojkotu chociażby tylko po to, żeby Lech Wałęsa nie był jedyną osobą, w którą jak sroka w ogon zmuszony będzie wpatrywać się Naród Polski, to zachęcam do Pracy i do Modlitwy na intencję Odzyskania Polski dla Polaków.

Z lotniska na Muchowcu wówił

Stan David Ligoń

http://ligon.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?176042

archiwum nagrań radiowych, wrzesień 2007

Dmochowski

1. Czy jest Pani (Pan) za przyjęciem w referendum ateistycznej Konstytucji dla Europy?                      
 2. Czy posiada Pani (Pan) sumienie osobiste, rodzinne, narodowe, zawodowe i obywatelsko-polityczne?                           
 3. Czy jest Pani (Pan) za likwidowaniem małych gospodarstw rolnych na polskiej wsi?                          
 4. Czy jest Pani (Pan) za ograniczeniem w Polsce energetyki węglowej i przyśpieszeniem rozwoju energetyki gazowej i nuklearnej?
 5. Czy jest Pani (Pan) za rozwojem alternatywnych źródeł energii, w szczególności geotermicznej?                                                                                                                
6. Czy jest Pani (Pan) za rozwojem tak zwanej „ zekonomizowanej i odhumanizowanej” służby zdrowia w Polsce?                                                                                                 
7. Czy jest Pani (Pan) za wiodącą rolą biurokracji państwowej i samorządowej w Polsce?                         
 8. Czy jest Pani (Pan) za powolną eliminacją języka polskiego, polskiej rodziny i narodowej tożsamości polskiej?                    
 9. Czy posiada Pani (Pan) pełne wykształcenie podstawowe, średnie czy wyższe?          
10. Czy jest Pani (Pan) zwolennikiem lichwy międzynarodowej, państwowej, samorządowej lub personalnej?                   
11. Czy jest Pani (Pan) za zlikwidowaniem bezrobocia w Polsce i poprawą warunków życia polskich rodzin?                     
12. Czy jest Pani (Pan) za zmodyfikowaniem Konstytucji RP w kierunku jej zgodności z Kartą Praw Rodziny Stolicy Apostolskiej?
13. Czy jest Pani (Pan) za umożliwieniem reemigracji Polaków mieszkających za granicą do Ojczyzny - Polski?
14. Czy jest Pani (Pan) za wystąpieniem do Rosji i Izraela o rekompensatę finansową dla rodzin polskich - ofiar reżimu stalinowskiego (dług ten wynosi około 200 miliardów USD)?
15. Czy jest Pani (Pan) za wystąpieniem do Niemiec o rekompensatę finansową dla rodzin polskich - ofiar reżimu hitlerowskiego (dług ten wynosi około 300 miliardów USD)?
16. Czy jest Pani (Pan) za zaostrzeniem walki z korupcją w Polsce?                         
17. Czy jest Pani (Pan) za rozbudową systemów ochroniarskich w Polsce?                        
18. Czy jest Pani (Pan) za wspieraniem globalizmu ekonomicznego na świecie?                         
19. Czy zna Pani (Pan) podstawowe tezy książki Mathisa Bortnera pt.” W drodze do upadku ekonomii światowej”?                        
20. Czy nie boi się Pani (Pan) kryzysu światowego systemu finansowego?                     
21. Czy widzi Pani (Pan) różnicę między dobrem wspólnym Polaków i dobrem wspólnym innych Europejczyków zamieszkujących państwa Unii Europejskiej?
22. Czy priorytetem dla Pani (Pana) jest kapitał finansowy czy ludzki?
23. Czy uznaje Pani (Pan) aktualny porządek społeczno-gospodarczy świata  za właściwy?                        
24. Czy jest Pani (Pan) za uczestniczeniem Polski w walce z głodem na świecie?                   
25. Czy jest Pani (Pan) za rozwojem rolnictwa ekologicznego w Polsce?                    
26. Czy jest Pani (Pan) za wspieraniem przez państwo innowacyjności narodowej Polaków?                      
27. Czy jest Pani (Pan) za rozwojem polskiej kultury, edukacji i nauki?                     
28. Czy jest Pani (Pan) za stosowaniem metod dezinformacji w polskich systemach edukacyjnych?                      
29. Czy odpowiada Pani (Panu) rola Polski jako uczestnika systemu NATO czy innych systemów dominacji gospodarczo-militarnej?
30. Czy jest Pani (Pan) za Europą Ojczyzn, czy Europą Regionów?               
31. Czy jest Pani (Pan) za wyzbywaniem się przez państwo polskie odpowiedzialności za sytuację rodzin polskich?                        
32. Czy jest Pani (Pan) za budową w Polsce społecznego systemu oligarchicznego?                         
33. Czy ma Pani (Pan) szacunek dla ludzi w wieku postprodukcyjnym?                           
34. Czy jest Pani (Pan ) za zmianą art. 96 Konstytucji RP w kierunku wyborów do Sejmu RP zamiast proporcjonalnych - większościowych ( jednomandatowych okręgów wyborczych)?
35. Czy jest Pani (Pan) za stosowaniem metod quasipornograficznych  w reklamie w Polsce?                       
36. Czy jest Pani (Pan) entuzjastą homoseksualistów i lesbijek?                          
37. Czy jest Pani (Pan) za badaniami nad klonowaniem ludzi, aborcją i eutanazją?                         
38. Czy prawo powinno chronić parlamentarzystów, sędziów, członków Trybunału Stanu, Sędziów Trybunału Konstytucyjnego  i Rzecznika Praw Obywatelskich, zatrzymanych na gorącym uczynku przestępstwa (Konstytucja RP- art. 105 p.5, art. 181, art. 196, art. 200 i art. 211)?
39. Czy jest Pani (Pan) za hasłem „igrzyska zamiast chleba”, czy za hasłem „ chleb zamiast igrzysk”?                 
40. Czy chce Pani (Pan) być wielkim Prezydentem RP (prawym Parlamentarzystą RP), czy lokajem międzynarodowej finansjery?

12:51, reakcja , Stanisław Piechula      Link
02:45, kultur , SOWA
Link
sobota, 30 czerwca 2007
Stan David Ligoń: Czy premiera Kaczyńskiego da się ustatkować?

Download this episode (2 min)

 

Pesymistyczne, żydowskie czarnowidzenie świata sublimuje się w literaturze prozą Franza Kafki, w której człowiek przemieniony zostaje w marnego robaka obdarzonego losem, a więc przyszłością z góry już przesądzoną w procesie kapturowym, na który skazany nie może się stawić, bo Vorbestimmung (przeznaczenie) nabiera mrocznych barw już w mitycznym zawsze, czasie niemożliwym do wyraźnego określenia umysłem ścisłym żyda.
 
Optymizmem i radością życia mimo wszystko tryska natomiast żydowska mądrość życiowa wszechobecna w anegdotach przekazywanych z ojca na syna w rodzinach, w których nijak nie można uskładać dla córki na posag. Mądrość, którą cadyk trzepie z rękawa, a dobra żona wytrzepuje z okruchami za okno, żeby strapiony kłopotami finansowymi dnia mąż mógł odpocząć i zasnąć wreszcie w spokoju.
 
Czy należy przez to rozumieć, że Jarosław Kaczyński dla dobra Polski powinien się wreszcie ustatkować? Czy należy zrozumieć, że potrzebna Polakom żona dla premiera, która umiałaby otworzyć pośród ciemnej nocy okno, by wykrzyczeć do czarnego, wilczego  podwórka:
- Ronald Lauder! Czy ty byś chciał, żeby tobie premier Polski dał 60 miliardów dolarów? Za mienie utracone przez innych żydów na terenach, które Polska utraciła na rzecz Związku Sowieckiego?
- Lauder! On tobie nie da tych miliardów! Po czym odwróciła się do męża i rzekła: Daj, ać, ja pobruszę, a ty pocziwaj.

 Stan David Ligoń

http://www.goldenline.pl/forum/magazyn-europejski-sowa/103215

Ronald Lauder, miliarder, filantrop i dyplomata, nowy szef Swiatowego Kongresu Zydow NALEGA na odszkodowanie ze strony Polski

http://groups.google.com/group/sowa-frankfurt/browse_thread/thread/3f0ef3322e715e33?hl=pl

22:33, kultur , SOWA
Link
środa, 06 czerwca 2007
Pan Prezydent ma się zająć Polską, a nie szambem księdza !

"wakacje z blondynką" / "eine kleine blond_musik" (2005) part 2.: na siaro, abo na siemiona      

 wysłuchaj

Ojciec Tadeusz Rydzyk powinien publicznie przeprosić żonę prezydenta za wypowiedziane w marcu obraźliwe słowa "Nie nazywajmy szamba perfumerią". Tak postanowiła powołana przez Episkopat Rada Programowa Radia Maryja.  Komentując sprawę dla "Dziennika" arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, któremu Rada przekazuje swoje raporty, wyraził przekonanie, że obie strony konfliktu pogodzą się.

Komentując generała arcybiskupa Leszka Głodzia trzeba powiedzieć tak: Episkopat przeprosił Polskę za kapusiów Służby Bezpieczeństwa zasiadających w Episkopacie, ale co to komu dało?  Czy zmniejszyło to liczbę kapusiów zasiadających w Episkopacie Polski?  Czy Kościół dokonał przez to jedno, lekko rzucone słowo "przepraszam" jakiegoś oczyszczenia? Czy wpłynęło to na poprawę rachunku sumienia zdrajców Narodu Polskiego i judaszy w Kościele Chrystusowym?

Zakonnik Rydzyk robi za dziennikarza i jako taki dołożył się najwięcej w Polsce do tego, żeby bracia Kaczyńscy wyszły na ludzi.  Mogą sobie dać buzi, wymienić się kopniakami pod okrągłym stołem przechowywanym w Pałacu Prezydenckim; wart paca Pałaca, niczym się nie różnią.

Jeżeli zaś chodzi o premiera, który zapowiada, że gotów jest stracić władzę, to zanim ulegnie pod ciosami ginekologów i dermatologów, można przecież po prostu sprawdzić nie tylko zakonnika Rydzyka, ale i wszystkie osoby, które nie mają udanego życia seksualnego, bo intensywnie żyją na codzień z Polską.

POza tym wyrażamy przekonanie, że na miejscu cuchnących zgnilizną moralną zepsutych bajek pochodzących z Zachodu lub zainspirowanych przez środowiska o żydolibertyńskim i KOR-owskim pochodzeniu - należałoby emitować w telewizji publicznej historie z zakresu żywotów świętych. Mamy wiele wzorców rodzimych - takich, jak św. Wojciech, św. Stanisław czy św. Kinga - więc niedorzecznością jest czerpanie z groźnych wzorców zgniłej żydokomunistycznej, trockistowskiej i rewizjonistycznej kontrkultury obrazkowej.

Stan David Ligoń

Download this episode/ściągnij mp3 (3 min)

http://pan.prezydent.ma.sie.zajac.polska.a.nie.szambem.ksiedza.patrz.pl

 

10:31, kultur , SOWA
Link
niedziela, 27 maja 2007
reżyd Polański, ścigany w Ameryce listem gończym, dostanie KASE z Polskigo Instytutu Sztuki Filmowej?

   między żydami Cohen

Reżyd Roman Polańskiego znowu autorem skandalu obyczajowego. Tym razem nie wciska już na haju penisa do odbytnicy 14-letniej dziewczynki, za co czeka wciąż na skurwiela purytalny wymiar amerykańskiej sprawiedliwości, ale atakuje nachamnie dziennikarzy za to, że nie interesują się jego filmami, wyzywa ich od "bezmózgowych ignorantów".
Aktożydy krajowe (Jerzy Stuhr, Krzysztof Majchrzak i Krystyna Janda) pochwalają zachowanie Polańskiego, które ich zdaniem nie było obraźliwe dla dziennikarzy, a brak stosunku innych reżyserów do najnowszego skandalu obyczajowego z udziałem pozytywnego pederasty uważają, że  "świadczy jak najgorzej o tym sprostytuowanym światku nazywanym środowiskiem artystycznym".
Teraz mają już pewne, że zagrają w nowym filmie pod roboczym tytułem: "O tym, jak dałam dupy w odruchu ludzkiej solidarności" (w roli cioty ks. Jankowski, Gdański Instytut Sztuki, Aleja Gwiazd) który to film sfinansuje  Polski Instytut Sztuki Filmowej, bo Agnieszka Odorowicz preżydóweczka tegoż instytutu uważa, że "Polański jest tak wielkim artystą, że możemy przymknąć oko na jego ekscentryczne zachowanie".
Racja, chociaż nie święta i spóźniona, bo trzeba było zaknąć oczy, kiedy wciskał dziecku ekscentrycznie do dupy obrzezanego penisa. Racja mniejszości, która chciałaby wszystkim zamykanąć oczy i uszy, żeby nie było słychać odgłosów defloracji, rozrywania zwieraczy, przelewania się spermy w dziecięcych uszach. Gnoje dla gojów mają czaszki bezmózgowe, jeśli ci nie piszą dobrze o reżydach, bo jak reżyd ma Wielki powód, to czemu o nim nie pisać?

Stan David Ligoń

Objavio sowa u 27.5.2007 03:01

http://sowa.mojblog.co.yu/1/reżyd-polański-ścigany-w-ameryce-listem-gończym-/95412.aspx

03:09, kultur , SOWA
Link
środa, 23 maja 2007
czarna wdzięczność eurokomunisty Gierka za pomoc przy pogrzebie ojca edwarda: Radny Marek Godek na sosnowieckim bruku!

Nie wiadomo, czy Adam Gierek był trzeźwy, kiedy podejmował decyzję o zwolnieniu z pracy Marka Godka, który najpierw pomógł mu pochować po niechrześcijańsku ojca, a potem po chrześcijańsku pomógł Adamowi G. zostać eurodeputowanym. Wiadomo, że Adam Gierek zachował się jak typowy żydokomunista, który musi zaliczyć noc długich noży: pozbył się człowieka, który się k. nie kłaniał, a za dużo o nich wiedział.  Gierek bezprawnie zwolnił z pracy Radnego Miejskiego, którego Naród Polski wybrał, żeby reprezentował mniejszość żydokomunistyczną w Radzie Miasta Sosnowca. 

Godność Radnego Marka Godka jest nienaruszalna zgodnie z zasadą pomocniczości, przyjętą dla Unii Europejskiej z Katolickiej Nauki Społecznej, której Gierek najwyraźniej nie zna i dlatego wyżej stawia europejskie bezprawie nad krajową lojalnością.

Pogardę dla obowiązujących w demokratycznej Polsce zasad zademonstrowała ostatnio Ariadna, siostra Edwarda Gierka,  która nie poszła dobrowolnie na leczenie, a nie wyznała też publicznie, że jest sucha. Minister Zdrowia Religa ma niewątpliwie osobisty stosunek do nadużywania alkoholu w Państwowych Zakładach Zdrowia, gdzie nie ma miejsca dla pogardy do obywatela, w odróżnieniu od Parlamentu Europejskiego, gdzie jak wiadomo rozwala się najgorsza swołocz.

Stan David Ligoń

21:34, kulturzentrum , bardach w Polsce
Link Skomentuj »
21:36, kultur , SOWA
Link
piątek, 23 marca 2007
MURY, historycznie zasadny bluzg z kiciorem
 
Klawisze mogą korzystać z dopłat do wypoczynku indywidualnego i zbiorowego na terenie całego kraju, mogą korzystać z dopłat do różnych form działalności rekreacyjnej i kulturalno-oświatowej, świętować np. Wigilię za pieniądze z funduszu socjalnego emerytów i rencistów Służby Więziennej oraz członków ich rodzin zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości Ziobro, które obowiązuje od końca września 2006 r. (DzU nr 165, poz. 1177).  Ci sami klawisze nie mogą jednak z tego samego funduszu uzyskać np. refundacji wiązanki kwiatów kupionych na pogrzeb kolegi.
 
Nie trzeba być klawiszem, żeby  rozumieć, że coś tu nie jest w porządku. Coś mija się z powszechnym rozumieniem prawa i sprawiedliwości. Nie o takie przywileje dla klawiszy strajkowaliśmy w sierpniu 1980 roku. Nie o taką Polskę nam szło, nie o taką praworządność.
 
Krajowy Związek Emerytów i Rencistów Służby Więziennej oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zamierzały chyba zgłosić swoje zastrzeżenia do planowanego przez Ministra Ziobro Rozporządzenia, bo ujawniły, że chciały, by przyznano im status stron w postępowaniu o przyznanie świadczeń z funduszu. I nie przyznano im tego satatusu stron.
 
Głupio zrobili, bo trzeba było najpierw strajkować. Zamknąć się pod celą, razem z ludźmi, i git. Minister sam by się zgłosił do zakładu, na Radochę do Sosnowca np. , w historycznie słuszne miejsce. Może by się też okazało, że poldek z mandżurem zaczyna wreszcie kumać.
 
Bo tak się w Polsce historycznie ułożyło, że członkowie związków zawodowych muszą najpierw sami garować, a dopiero potem Kiszczak, lub jakaś inna strona rządowa zaprasza do Magdalenki na Wigilię albo  Jajko, zależnie od uniesienia wzroku przez Urbana.
 
Stan David Ligoń
http://sowa.salon24.pl/9225,index.html
żYD JAnke ZLIKWIDOWAŁ BLOGA SOWA.SALON24.PL
17:53, kultur , SOWA
Link
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
Zakładki:
EU-Fotos
Freunde - Przyjaciele
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
Google Groups – wersja beta
Zapisz się do magazyn europejski
E-mail:
Odwiedź tę grupę
Nasza Czeladź

Utwórz swoją wizytówkę