Sekcją Finansową UB na Dolnym Sląsku kierował w latach 1949-54 we Wrocławiu Stanisław Ligoń, prawdziwe nazwisko Lemberger
Kategorie: Wszystkie | ALBUM | POST | Radio Katowice | SOWA
RSS
czwartek, 14 września 2006
Leszek Balcerowicz odmawia Wojciechowi Jaruzelskiemu: Słownik wyrażeń obcych

Arogant - człowiek  niegrzeczny, zuchwały lub bezczelny, balcerowicz, odnoszący się do innych z arogancją; zuchwalec, impertynent; patrz typ spod ciemnej gwiazdy.
Ignorant - człowiek wykazujący ignorancję, nie mający podstawowych wiadomości w jakiejś dziedzinie; nieuk, patrz: Leszek Balcerowicz, któremu arogancja nakazała zignorować sejmową komisją śledczą ds. banków i nadzoru bankowego, a ignorancja podpowiedziała aroganckie pominięcie Wojciecha Jaruzelskiego na liście  Prezydentów RP, którym zapowiedział przedstawienie na piśmie rachunku sumienia.
 
Stan David Ligoń
http://www.bloglines.com/blog/sowa?id=6
 
 
Prezes NBP odmawia złożenia zeznań przed sejmową komisją śledczą ds. banków i nadzoru bankowego. Komisja wezwała Leszka Balcerowicza na najbliższe posiedzenie 15 września.
Balcerowicz powiedział, że przedstawi uzasadnienie swojej decyzji trzem prezydentom: dwóm byłym - Lechowi Wałęsie i Aleksandrowi Kwaśniewskiemu a także obecnemu Lechowi Kaczyńskiemu.
http://wiadomosci.onet.pl/1400657,11,item.html
16:47, kultur , SOWA
Link
środa, 13 września 2006
Lech Kaczyński złoży urząd zamiast kwiatów, czyli: O zmierzch postkomunizmu

 Premier Kaczyński będzie rozmawiał z działaczami Komitetu Żydów Amerykańskich (AJC), m.in. z przewodniczącym Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego Davidem Harrisem, spotka się z Condoleezzą Rice, wygłosi  w konserwatywnej fundacji Heritage wykład "Zmierzch postkomunizmu - przemiany w Europie  ".  Na taki sam temat miał wygłosić wykład w marcu na uniwersytecie w Charkowie prezydent Lech Kaczyński, potem miał złożyć kwiaty na grobach polskich oficerów pomordowanych przez żydokomunę z NKWD. Lech Kaczyński skrócił jednak wizytę na Ukrainie z powodu złych warunków atmosferycznych, wykładu nie wygłosił. Kilka miesięcy później pojechał na ukraińskie groby do Pawłokomy.

Obecnie premier i prezydent Rzeczypospolitej wyjeżdżają o jednej porze do Izreala i Stanów Zjednoczonych podczas gdy w zaprzyjaźnionym, sąsiednim państwie unijnym gości z oficjalną wizytą zastępca Jezusa na Ziemi, Papież Benedykt XVI, nasz Papież. 
Prezydent Kaczyński nie odpłacił więc pięknym za nadobne, nie udał się z pielgrzymką do Bawarii jak ściągały do Polski głowy państw za Jana Pawła II. Lech Kaczyński miał w tym samym czasie pojechać z krucjatą do Betlejem,  aby obejrzeć miejsce narodzenia Pana Jezusa. Jednakże nie pojechał. Zarówno żydzi jak i muzułmanie zgodnie odradzili mu zaplanowany wyjazd, oficjalnie ze względu na jakieś rozruchy, które miały akurat wybuchnąć w Betlejem, nie bardzo podłym mieście, gdzie Panna Syna porodziła, by nas osłaniał tarczą swej opieki od nieszczęść, które przygnębić by miały. 
Od rakiet, których jeszcze nie ma Iran, ma Polskę chronić amerykański system antyrakietowy tarcza. Po to też bracia bliźniacy, premier i prezydent wyjeżdżają w jedno miejsce razem, żeby się Polacy w Polsce czuli raźniej i bardziej bezpieczni.  Bo tarcza to po żydowsku magen, a magen Dawid to tarcza Dawida, sześcioramienna gwiazda Izraela.
Zdani na Bożą Łaskę, bez guzików i myśliwców, za które trzeba innym słono płacić, modlą się w Sejmie rządzący o deszcz, a rządzeni w Polsce o przemiany w Europie Środkowej i Wschodniej, czyli o zmierzch postkomunizmu, to znaczy m.in. także o odsunięcie braci Kaczyńskich od nominalnej władzy. 
Stan David Ligoń

http://tinyurl.com/gsfln

NORYMBERGA II.   sobota, 30 lipca 2005

Prezydent odznaczyl gen. Jaruzelskiego
Gazeta Polska Frankfurt  Kaczynski zapowiada, ze za 5 lat moze wprowadzic wizy dla Zydow z USA (do Polski).

Prezydent Lech Kaczynski nie wykluczyl mozliwosci wprowadzenia wiz dla Amerykanow, jesli Stany Zjednoczone nie zniosa wiz dla Polakow.
W wywiadzie dla Polskiego Radia prezydent wyjasnil, ze tego rodzaju wniosek moglby oglosic pod koniec swojej kadencji.
AFP
w drodze retorsji polscy zolnierze mogliby dostac np. israelskie ksiazeczki wojskowe 
które czyta sie z prawej do lewej, jak sw. Jan na wyspie Patmos
read moreby kulturzentrum@gazeta.pl

http://get.rssgenerator.de/?f=162

Prezydent Kaczynski poleci jeszcze do Charkowa, tam na grobie polskich oficerow zamordowanych w 1940 r. przez zydokomunistyczna NKWD zlozy kwiaty, wyglosi wyklad na Uniwersytecie

 
http://serwisy.gazeta.pl/fotografie/5,35076,3136325.html
PETR DAVID JOSEK AP
nastepne »
Prezydent i premier
na miejscu katastrofy
- prezydent w kasku,
 premier z boku
 
1  marca 2006 r. Lech Kaczynski przerwal wizyte na Ukrainie, bo mroz na Ukrainie - normalka o tej porze -  jak na Syberii , kiedy wywozono Polakow z Ojczyzny a bolszewicka, zydokomunistyczna NKWD mordowala w Charkowie polskich oficerow, kwiat inteligencji polskiej.
Prezydent Kaczynski wyglosi na uniwersytecie w Charkowie wyklad na temat: Idee Solidarnosci w zjednoczonej Europie. Kwiaty, ktore zlozy na na grobach polskich oficerow, beda bialo-czerwone. 

read moreby kulturzentrum@gazeta.pl on 2006-

http://get.rssgenerator.de/?f=164

http://safari.blox.pl/2006/09/O-zmierzch-komunizmu-tzn-min-o-odsuniecie-braci.html

13:07, kultur , SOWA
Link
poniedziałek, 04 września 2006
Kuroń Santo Subito - K.S.S. KOR

  Magdalenka

Mazowiecki, Wałęsa, Michnik

 

Jacek Kuroń - Funktionär des kommunistischen Jugendverbandes ZMP in der Zeit des Stalinismus – podaje Wikipedia i bliższa jest chyba prawdy, niż premier Roman Giertych, który Kuroniowi przypisuje zakładanie czerwonego harcerstwa. Bo czyż można zakładać bezbożną organizację chrześcijańską, głosić fałszywe prawdy,  nieetycznie moralizować? Czyż można zakładać nogę na rękę? 

 Jasne, że można: ekwilibrystą takim w cyrku Pana Boga był Jacek Kuroń, komunista z Bożej Łaski, Bohater Narodowy Narodu Międzynarodowego, sromotnie przegrany kandydat na Prezydenta RP,  powszechnie znany z tzw. kuroniówki, którą mieszał bezceremonialnie w publicznych dyskursach politycznych w termosie z herbatą bez cukru.

 Premier Giertych powiedział, że "takie osoby jak Jacek Kuroń nie powinny otrzymywać Orderu Orła Białego".

 

Samoobrona żywi i broni, toteż nie wypowiada się drugi premier na temat promocji alkoholizmu, gier hazardowych w Polsce oraz logiki przyznawania sobie odznaczeń przez komunistów, która to logika winna chyba jednak za czerwone harcerstwo przewidywać przyznawanie Czerwonego Orła pośmiertnie i pozagrobowo.

A jeśli kongres zjednoczeniowy żydokomuny zainicjował nad grobem Kuronia premier Mazowiecki modlitwą Ojcze Nasz, to mamy już do czynienia z odrodzeniem teologii wyzwolenia na gruncie Ojca trockizmu-globalizmu. Nadmienić należy, iż Prezydent Lech Kaczyński należał przy tym do grona współpracowników K.S.S (Kuroń Santo Subito) KOR, a premier Kaczyński nie słychać jeszcze, żeby wypierał się Pana Brata. Wypada już chyba tylko zapytać, czy w nawiązaniu do tradycji rewolucyjnych  Ojczyzny Breżniewa i Wodza Proletariatu nie należy się liczyć w Polsce z przyznaniem po raz drugi a może i trzeci Orderu Orła Białego Jackowi Kuroniowi? 

  

Nie za samą li tylko Magdalenkę ale i za pomoc w zrealizowaniu celu junty Jaruzelskiego i Kiszczaka. W książce wydanej w czasie stanu wojennego w Londynie, w rozdziale Kłopoty z Polską  Leszek Kołakowski wypowiedział bowiem jasno i proroczo słowa: 

Mnożenie trupów nie jest, oczywiście, samoistnym celem junty. Celem jest uśmiercenie narodu, to znaczy jego zbydlęcenie moralne: posianie takiego  strachu przed gwałtem i nędzą, aby ludzie utracili godność, zaniechali sprzeciwu i za cenę minimum bezpieczeństwa zgodzili się na lichą wegetację - o czym innym marzyć trudno - w posłuszeństwie i rozpaczy.

 

- Należy także zbadać, jaką rolę pełniły porozumienia okrągłostołowe w późniejszym procesie prywatyzacji – powiedział premier Giertych. Nie powiedział jednak, kto miałby to badać i po co?

 

Stanisław Dawid Ligoń

http://sowa.blogsource.com/post.mhtml?post_id=379266

20:33, kultur , SOWA
Link
Zakładki:
EU-Fotos
Freunde - Przyjaciele
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
Google Groups – wersja beta
Zapisz się do magazyn europejski
E-mail:
Odwiedź tę grupę
Nasza Czeladź

Utwórz swoją wizytówkę