Sekcją Finansową UB na Dolnym Sląsku kierował w latach 1949-54 we Wrocławiu Stanisław Ligoń, prawdziwe nazwisko Lemberger
Kategorie: Wszystkie | ALBUM | POST | Radio Katowice | SOWA
RSS
piątek, 21 lipca 2006
Stan Dawid Ligoń: Tajna akcja MSZ na obszarach objętych wojną; sukces ewakuacyjny rządu Jarosława K.; 5 Praw Rodaków.

MSZ planuje na 22 lipca tajną operację przewiezienia obywateli RP z Libanu i prosi środki masowego przekazu o niezakłócanie pracy Ambasady, nie podajemy więc numeru telefonu, pod który należy zadzwonić, żeby zapytać o szanse załapania się w tym uroczystym dla żydokomunistów dniu na akcję ewakuacyjną z obszarów objętych agresją Izraela.
 
MSZ prosi także o powstrzymanie się z informacjami, które mogłyby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa przebiegu tej tajnej akcji ewakuacyjnej.  Polaków zainteresowanych tym, dlaczego akurat dzień 22 lipca żydokomuna wybrała na tzw.  Dzień Ogłoszenia Manifestu Lipcowego, odsyłamy z tym pytaniem nie do Rabina, ale do osób posiadających wiedzę na temat sławy, którą okryty był ten dzień w II Rzeczypospolitej.
 
Czy Minister Spraw Zagranicznych pani Anna FOTYGA nawiązuje świadomie, lub nieświadomie do czegokolwiek, decydując się na przeprowadzenie tajnej akcji ewakuacyjnej akurat w dniu 22 lipca, wydaje się to więcej niż pewne tak jak i pewna jest tajemnica, o której MSZ rozgłasza zapowiadając implicite sukces ewakuacyjny  rządu Jarosława Kaczyńskiego.
 
Czy takim samym sukcesem zakończy się akcja ewakuacyjno-repatriacyjna rodaków, obywateli RP z Izraela ogarniętego działaniami wojennymi już wiadomo, bo wiadoma, choć objęta tajemnicą jest liczba wielu tysięcy obywateli Izraela, rodaków, którzy uzyskali po 1989 roku obywatelstwo III  Rzeczpospolitej. 
Minister Radek Sikorski i jego dwa, albo trzy i obywatelstwa, to zaledwie czubek tej góry lodowej, która Polski nie zaleje jak żaden obcy potop, bo rodacy obcymi przecież nie są, chociaż z racji wielości obywatelst lojalność ich pluralistyczna jest.
 
5 Praw rodaków:
 
1. Rodak rodakowi bratem.
2. Polska rodakowi matką.
3. Rodak nie mówi o rodakach źle.
4. Rodak pomaga rodakowi w potrzebie.
5. Piąte prawo rodaka jest tajemnicą rodaka.
 
Stan Dawid Ligoń
 
 
http://sowa.beeplog.de
http://sowa.blogsource.com
 
 
 
----- Original Message -----
Sent: Thursday, July 20, 2006 6:01 PM
Subject: Subskrypcja z serwisu www.msz.gov.pl

Komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w związku z organizacją przewiezienia obywateli RP z Libanu do Polski
 
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwraca się z prośbą do obywateli RP pozostających w Libanie o możliwie najpilniejsze skontaktowanie się z Ambasadą RP w Bejrucie, lub bezpośrednie zgłoszenie się w nieprzekraczalnym terminie do godz. 6 rano czasu lokalnego w dniu 21 lipca.
Do momentu zapewnienia bezpieczeństwa ewakuowanym obywatelom RP oraz członkom ich rodzin Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, zgodnie z dotychczasową praktyką, nie udziela środkom masowego przekazu informacji ws. organizacji i przebiegu operacji ich przewiezienia do Polski. Jednocześnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwraca się do środków masowego przekazu z prośbą o niezakłócanie pracy Ambasady RP w Bejrucie oraz powstrzymanie się od przekazywania informacji nt. operacji przewiezienia obywateli RP, które mogłyby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa jej przebiegu – z góry dziękujemy za zrozumienie i współpracę.
  
Andrzej Sadoś, Rzecznik Prasowy MSZ
 Wysłano z serwisu www.msz.gov.pl
09:02, kultur , SOWA
Link
Zakładki:
EU-Fotos
Freunde - Przyjaciele
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
Google Groups – wersja beta
Zapisz się do magazyn europejski
E-mail:
Odwiedź tę grupę
Nasza Czeladź

Utwórz swoją wizytówkę