Sekcją Finansową UB na Dolnym Sląsku kierował w latach 1949-54 we Wrocławiu Stanisław Ligoń, prawdziwe nazwisko Lemberger
Kategorie: Wszystkie | ALBUM | POST | Radio Katowice | SOWA
RSS
czwartek, 15 kwietnia 2010
Czy Prawo Kościelne zezwala człowiekowi na łamanie przykazania Bożego: Pamiętaj, abyś Dzień Swięty święcił?

Szanowna Pani,
 
podzielam Pani uwagę na temat naszej nieznajomości i wyjaśniam: używa Pani darmowego adresu internetowego na serwerze yahoo, który jest ogólnodostępny i nie ma Pani do niego tytułu prawnego.
 
Nie rozumiem Pani złośliwości na temat ew. pochówku Marii i Lecha Kaczyńskich w Moskwie, gdyż można  przypuszczać, że ani rodzina zmarłych, ani mieszkańcy rosyjskiej stolicy nie byliby uszczęśliwieni Pani propozycją.
 
Nie podnosiłiśmy tematu rozgrywek politycznych w PiS, gdyż nie wiadomo, czy grupa ta nie podzieli wkrótce losu swoich byłych koalicjantów rządowych: LPR Giertycha i Samoobrony.
 
Naród Polski jest jeszcze, dzięki Bogu w znakomitej większości polskiego pochodzenia narodowego i wyznania rzymskokatolickiego i dlatego mam prawo przypuszczać, że Naród Polski myśli inaczej niż Pani.
 
Naród Polski zastanawia się np. dzisiaj, czy kardynał Dziwisz wie, w jakim kościele rzymskokatolickim w Polsce małżeństwo Maria z domu Szydłowska i Lech Kaczyński syn Rajmunda zawarli katolicki i święty związek małżeński.
 
Naród Polski zastanawia się, czy Episkopat Polski wie, kto trzymał do chrztu świętego parę bliźniaków: Jarosława i Lecha Kaczyńskich, synów Rajmunda?
 
Bo Naród Polski świeżo ma jeszcze w pamięci chrzest Ludwika Dorna przed objęciem posady mnistra spraw wewnętrznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.
 
Zgadzam się z Panią, że w życiu powinno się mieć priorytety i zasady moralne. Polaków i Katolików uczy tych spraw Dom Rodzinny i Kościół. Dla Polaka priorytetem jest Naród Polski i Polska, a dla Katolika Pan Bóg w Trójcy świętej Jedyny.
 
Dla żydów jest prawo i żyd może być w Polsce pochowany po śmierci, tak samo jak na całym świecie, dopiero po zakończeniu dnia świętego, tzn. uroczystości pogrzebowe mogą się rozpocząć np. w Warszawie w sobotę wieczorem.
 
Czy Pani widziała kiedykolwiek w Polsce pogrzeb w niedziele?
- Nie mogła Pani widzieć, bo jak to ostatnio ktoś przypomniał Polakom w internecie: żaden chrześcijanin, żaden ksiądz katolicki, ani biskup, czy kardynał nie odważy się podnieść ręki na uświęcony Zmartwychwstaniem Jezusa Dzień Pański. Nie pójdzie żaden ksiądz na pogrzeb, bo by go z wiary wyklnęli. Bo każdy ksiądz musi się trzymać prawa kościelnego jak talmudyczny żyd trzyma się swojego prawa.
 
Biskup Krakowa ks. kardynał Stanisław Dziwisz nie może ulegać w tej sprawie podszeptom Szatana.  Obama i Sarkozy muszą to sobie wziąść pod uwagę podobnie jak Grupa Windsor w Polsce, Bildenbergi, iluminaci każdego stopnia.
 
Twierdzi Pani, że oni chcieli wolnej Polski, a ja Pani odpowiem, że zamek w spodniach i zamek w drzwiach to nie to samo, co zamek w  Będzinie, chociaż to samo słowo ma się na języku.
 
Pamięć o nieszczęsnych ofiarach katastrofy samolotu nad lotniskiem w Smoleńsku nie została jeszcze ujawniona. Jeszcze nie podano do publicznej wiadomości zapisów czarnych skrzynek, które odczytuje się przecież bezzwłocznie przy użyciu komputera, a nie po wielodniowych badaniach przy pomocy lupy.
 
Naród Polski nie życzy sobie na pewno jednego, co możemy jasno powiedzieć, żeby pamięć o Zagładzie Inteligencji Polskiej w 1940 roku łączyć i zastępować pamięcią po ofiarach wypadku, który miał miejsce nad Smoleńskiem.
Tymczasem jednak podnoszone są już takie próby glajszachtowania, po żydowsku mówiąc wielu tysięcy Polaków zamordowanych strzałem enkawudzisty z ofiarami katastrofy, która dotknęła wszystkich Polaków tak samo głąboko jak niedawny wypadek w bytomskiej kopalni i zawalenie dachu hali wystawowej w Chorzowie nad głowami niewinnych hodowców gołębi.
 
Pamięć o nieszczęsnych ofiarach tych dwóch katastrof nakazuje w tym miejscu zapytać, czy rząd Jarosława Kaczyńskiego i Kancelaria Prezydenta Kaczyńskiego wywiązały się ze swoich zobowiązań wobec biednych wdów i osieroconych dzieci?
 
Czy bezrobotny Polak ma co położyć na stole na śniadanie po dwudziestu latach od tzw. okrągłego stołu w Polsce? Czy za panowania Lecha Kaczyńskiego wprowadzono już wreszcie urzędowe zasiłki dla wszystkich głodnych i pozostających bez pracy?
 
Jeżeli powiem, że odsyłam Panią do przemyśleń, to będzie znaczyło, że mam na myśli nie tylko księdza kardynała Dziwisza ale i Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, którzy (być może i z Naczelnym Rabinem w Polsce?) dojdą do wspólnych ustaleń w sprawie tego pogrzebu. Dla zachowania spokoju społecznego w Polsce, dla dobra Narodu Polskiego i dla nienarażania Narodu Polskiego na kolejne, bolesne straty.
 
Zarządzone tymczasem przez p.o. Prezydenta RP  Komorowskiego przedłużenie okresu urzędowej żałoby uległo by dalszej prolongacie.
 
Z szacunkiem
 
Stan David Ligoń
Szanowny Panie,
Uprzejmie prosze o skreslenie mnie z Panskiej listy emailowej (nawet Pana nie znam i nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek udostepnila Panu swoj adres internetowy) i zaprzestanie wysylania do mnie tak obrazliwych opini i cytatow. 
Dziekuje tez Bogu, ze nie zasugerowal Pan na miejsce pochowku Moskwy.
Polecam  Panu, aby zajal sie Pan zywymi politykami, a nie tymi, ktorzy juz Panskim pogladom nie zagrazaja.
Co do rozgrywek politycznych PIS-u, niech sie Pan opamieta. Jaroslaw Kaczynski jest przeciez czlowiekim, ktory w tej chwili pograzony jest w ogromnej zalobie. Czy jest Pan dumny z siebie, ze neka Pan zarowno jego jak i wole wiekszosci Narodu Polskiego oraz kosciola?
W zyciu trzeba miec priorytety, zasady moralne - a co mi Pan teraz udowadnia w swojej wiadomosci, ze Sowieci zabili w czesci naszego spoleczenstwa normy moralne i etyczne, czlowieczenstwo?
Niech nam Pan pozwoli przezyc ten tragiczny czas w spokoju, gdyz wielu wspanialych Polakow odeszlo. Ci ludzie pragneli dla nas i naszych potomkow wolnej Polski!!! Niech Pan o tym nie zapomina. (Pan raczej tego nie rozumie...)
Pozdrawiam,Ava Polansky-Bak
Tak bardzo Panu zal tych miejsc na Wawelu, ze musi Pan poniewierac pamiec Zmarlych? Przeciez oni, ktorzy walczyli o wolna Polske nie powinni lezec z sp. krolem, ktory doprowadzil do rozbiorow Polski. Towarzystwp Naczelnego Wodza jest bardzo odpowiednie, ze wzgledu na laczace tych ludzi idee polityczne.
 
"Courage is very important. Like a muscle, it is strengthened by use." - Ruth Gordon   
http://groups.google.de/group/sowamagazyn/browse_thread/thread/aa4087f47d482e6
Zakładki:
EU-Fotos
Freunde - Przyjaciele
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
Google Groups – wersja beta
Zapisz się do magazyn europejski
E-mail:
Odwiedź tę grupę
Nasza Czeladź

Utwórz swoją wizytówkę