Sekcją Finansową UB na Dolnym Sląsku kierował w latach 1949-54 we Wrocławiu Stanisław Ligoń, prawdziwe nazwisko Lemberger
Blog > Komentarze do wpisu
LOS Podjackiego robi 26 lutego manifestację pod pomnikiem Powstań Sląskich
Thursday, Feb 17, 2011

St. David Ligoń: LOS Podjackiego robi 26 lutego manifestację pod pomnikiem Powstań Sląskich

Download this episode (7 min)  

Polskie Radio w Karowicach: Diethmar Brehmer i Stefan Kosiewski.

Manifestacje Ligi Obrony Suwerenności Wojciecha Podjackiego nie cieszą się popularnością; na youtube od 3 maja 2009 weszło do 17 lutego 2011 r. zaledwie 168 osób, żeby wysłuchać interesującej jak odgłosy wałka w maglu pogadanki szefa partii LOS wygłoszonej nie wiadomo do kogo i po co akurat pod pomnikiem postawionym dla uczczenia pamięci Polaków zamordowanych przez komunistyczną władzę w Gdańsku 1970 r., jeżeli manifestacja partii LOS-u zarejestrowanej w 2002 r. po to, żeby nie wejść do Sejmu, odbyła się w rocznicę uchwalenia masońskiej konstytucji 3-maja, a Wojciech Podjacki nijak się do tej rocznicy w mowie nie odnosi, bo nawiązuje do większości tematów podrzucanych już za Gomułki przez ubowców pod kioskami z piwem, żeby Polaków sprowokować do rozruchów.

Od kwietnia 2008 r. temat: kanał TelewizjaLOS ruszył zaledwie 868 internautów, mimo szeregu manifestacji, pogadanek i publicznych wystąpień przed kamerami państwowej telewizji, mimo zapowiadania tych manifestacji przez polskojęzyczną prasę w Polsce. Katowicka mutacja gazety wyborczej Michnika poinformowała 17 lutego 2011 r. , że LOS Podjackiego zapowiada na 26 lutego 2011 r. w Katowicach pod pomnikiem Powstań Sląskich kolejną manifestację/ pogadankę na każdy temat maglowany zarówno w państwowej telewiji jak i w mediach zależnych od Adama Michnika oraz polityka Rydzyka razem wziętych.

W oświadczeniu opublikowanym z datą 26 stycznia 2011 r. przewodniczący LOS-u Wojciech Podjacki słusznie domaga się od władz województwa śląskiego natychmiastowego odwołania Jerzego Gorzelika z funkcji szefa zespołu organizacyjnego obchodów 90 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego.

Niesłusznie natomiast przewodniczący partii LOS domaga się w tym samym oświadczeniu od od regionalnych władz Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zerwania koalicji i współpracy politycznej z Ruchem Autonomii Śląska.

Niesłusznie, bo co to właściwie Wojciecha Podjackiego, przewodniczącego partii Liga Obrony Suwerenności obchodzi, z kim regionalne władze innych partii dogadują się, żeby robić swoje i rządzić Polakami? Dogadują się z podobnymi sobie, każdy tak robi, bo tak ma najłatwiej.

http://www.mypodcast.com/fsaudio/sowa_20110217_0112-718161.mp3


Wojciech Podjacki podobnego sobie Jana Kobylańskiego z Ameryki Południowej, byłego konsula honorowego pozbawionych honoru rządów Polski pomagdalenkowej, wyróżnił Aktem Nadania Członkowstwa Honorowego swojej partii, a odznaczony prezes USOPAŁ wyróżnienie przyjął nie zaglądając darowanej szkapie tam, gdzie student weterynarii zagląda w anegdocie o koniu, który nie chce żreć, podnoszonym ogonie, świeceniu latarką do odbytu i diagnozie: skręt kiszek. Bo gdyby Prezes Kobylański wiedział, w jak perwersyjny sposób został wciągnięty na członka, marnej partii LOS, to mielibyśmy może w Polsce kolejny proces karny z oskarżenia cywilnego. I koń by się uśmiał.

Tak oto Polacy wpuszczani są na Sląsku w kanał manifestacji TelewizjiLOS, który mógłby zwiększyć swoją oglądalność na youtube, gdyby tylko zechciał. Gdyby ten kanał zlikwidował pod swoimi klipami tag "narodowy", a zamiast tego słowa, z którym działalność polityczna Wojciecha Podjackiego nie ma przecież nic wspólnego, umieścił np. słowa: autonomia, rydzyk, maryja, żydokomuna, prowokacja, manowce, kryptosyjonizm, żydy.

Stan David Ligoń

czytał z Frankfurtu nad Menem Stefan Kosiewski
http://sowa.quicksnake.es/USOPAL/St-David-Ligo-LOS-Podjackiego-robi-26-lutego-manifestacj-pod-pomnikiem-Powsta-Slskich

foto: http://kulturzentrum.w.interia.pl/6.html,

Akt Nadania: Dziesięciolecie działalności Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej. Książka zawierająca dorobek X-lecia USOPAŁ. Wydanie II, s. 289.
czwartek, 17 lutego 2011, kultur

Polecane wpisy

Google Groups – wersja beta
Zapisz się do magazyn europejski
E-mail:
Odwiedź tę grupę
Nasza Czeladź

Utwórz swoją wizytówkę